فروش عناب
خانه / عناب / عناب تازه / قطب فروش عناب تازه در کشور

قطب فروش عناب تازه در کشور

طبق گزارشات رسمی بیش از ۹۶ درصد عناب ایران در استان خراسان جنوبی تولید می شود. قطب فروش عناب تازه در خراسان جنوبی، شهرستان های بیرجند، خوسف و سربیشه هستند. با برنامه ریزی اصولی در تولید، فرآوری و فروش این محصول راهبردی می توان در جهت توسعه اقتصادی این استان گام برداشت.
ایران با ۳۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت، رتبه سوم جهانی را در تولید عناب دارا میباشد. شهرستان¬های بیرجند، بجنورد و مشهد تولیدکنندگان اصلی عناب در کشورمان هستند. قطب فروش عناب تازه در کشور استان خراسان جنوبی است که بررسی های تاریخی در این استان نشان می‌دهد که مردم این خطه، کاشت و مراقبت از درخت را یک ضرورت برای بقای خود دانسته و درخت عناب با قدمت بیش از ۴۰۰ سال در این استان مشاهده شده است.

قیمت باورنکردنی عناب

تولید عناب در خراسان جنوبی

۳۰ درصد از ارزش افزوده تولیدی در اقتصاد استان خراسان جنوبی به بخش کشاورزی اختصاص دارد. عمده محصولات کشاورزی خراسان جنوبی، عناب، زرشک، زعفران و انار است که هر کدام نقش بسزایی در اقتصاد استان و کشور ایفا می کنند.
عناب را که خرمای قرمز یا خرمای چینی نیز می گویند، میوه ای زیتونی شکل به رنگ قرمز است که خواص دارویی بیشماری دارد. از جمله خواص دارویی عناب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آرام بخش
  • ضد سرطان
  • ضد بیماری های تنفسی
  • تصفیه کننده خون
  • ضد آلرژی
  • نرم کننده سینه
  • ملین
  • ادارارآور
  • ضد سرفه

طبق آخرین گزارش ها، تولید عناب در خراسان جنوبی به ۵ هزار و ۴۶۰ تن در سال رسیده است. عناب تازه از نیمه دوم مردادماه تا پایان شهریورماه در بازار میوه موجود است. اما از آنجا که عناب تازه در تمام فصول در دسترس نیست عناب خشک را می توان در بازار تهیه کرد.

تولید عناب

قطب فروش عناب تازه با کیفیت در خراسان جنوبی

قطب تولید عناب با کیفیت در استان خراسان جنوبی، روستای سیوجان است که در ۲۲ کیلومتری بیرجند واقع شده و از توابع شهرستان خوسف می¬باشد. برای اولین بار جشن شکرگزای عناب در شهریورماه ۹۷ در این روستا برگزار شد.
کشت عناب زمینه اشتغال ۹ هزار خانوار عمدتاً روستایی را در استان خراسان جنوبی فراهم کرده است. عناب تولیدی استان خراسان جنوبی به تمام استانهای کشور از جمله خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و تهران ارسال می گردد.

راهکارهای توسعه و رونق بازار عناب در کشور

علیرغم تمام فواید و خواص بیشمار این محصول، مصرف آن در کشورمان از رونق چندانی برخوردار نیست. لذا به منظور توسعه تولید و عرضه این محصول به بازارهای داخلی و جهانی پیشنهاد می شود که اصول به زراعی و تولید محصول به بهترین نحو و با حداکثر بازده انجام شود. بعلاوه، در زمینه بسته بندی و فرآوری این محصول تلاش های جدی صورت گیرد تا بتوان زمینه رونق این محصول در بازارهای داخلی و صادرات آن به کشورهای خارجی را نیز فراهم نمود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
امین برزگر
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09155306461

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده عناب تازه

قیمت عمده عناب تازه

از عوامل تاثیر گذار بر تصمیم خرید، قیمت یک محصول است. اگر می خواهید از …

آراد برندینگ
بازرگانی بهراد